Отборът на Хебър (Пазарджик) завоюва втора поредна Купа на България, след като

...

Хебър Пазарджик триумфира с Купата на България за втори пореден път

Отборът на Хебър (Пазарджик) завоюва втора поредна Купа на България, откакто надигра изрично Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:0 (25:19, 25:23, 27:25) в огромния край на шампионата, изигран пред цялостни трибуни в зала „ Младост “ в крайморския град.

Бургазлии изгубиха втори следващ край за Купата, откакто предходната година тя още веднъж бе извоювана от пазарджишкия отбор. От своя страна „ тигрите “, водени от Атанас Петров, печелят втори следващ трофей през този сезон, откакто стартираха със продобиване на Суперкупата на България. Ако съумеят да се преборят и за шампионската купа в Суперлигата, то волейболистите на Пазарджик ще отбележат требъл за сегашния сезон 2019/2020, каквато е и огромната цел на клуба.

Георги Братоев получи зелен картон за феърплей във втората част.

Домакините започнаха мощно в първия гейм – 6:1. „ Тигрите “ обаче се активизираха и освен настигнаха съперника, само че и поведоха при 8:7. Волейболистите на Атанас Петров удържаха темпото, откриха точния темп и резервираха превъзходството си през целия гейм. Пазарджиклии поведоха в срещата след 25:19.

Във втория гейм играта бе равностойна – двата отбора се „ залепиха “ един за различен, след което при 11:9 Хебър поведе. Промяна на съдийското решение понижи преднината, ас на Георги Петров изравни още веднъж резултата. Последва още веднъж битка за всяка точка, само че гостите бяха мобилизирани оптимално и взеха нужното от обстановката. Интрига се завърза още няколко пъти, пазарджиклии излязоха напред с две точки. В основните моменти борбата от двете страни на мрежата продължи, Хебър обаче поведе и резервира самообладание, стигайки до задатък 2:0 гейма.

Равностойно стартира и третата част. Бургазлии поведоха за малко, само че противникът съумя да изравни. Играчите на Атанас Петров излязоха напред, последва нова замяна на функциите. Нефтохимик взеха водеща роля след оборване на съдийско решение от страна на треньора. Догонването продължи и след това, от двете страни направиха смени. За пазарджиклии те дадоха резултат и ги върнаха в борбата, само че домакините не се отхвърлиха. Напрежението се резервира до края на гейма – игра точка за точка, тимовете се бореха със зъби и нокти, в последна сметка обаче „ тигрите “ опазиха Купата след 27:25.

Източник: novinite.bg